})

+48 798 980 654

Bestsellery
Kolektor słoneczny ciśnieniowy 150. Stal nierdzewna
Kolektor słoneczny ciśnieniowy 150. Stal nierdzewna

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 400,00 zł

Najniższa cena: 2 999,00 zł

2 438,21 zł

Cena regularna: 2 764,23 zł

Najniższa cena: 2 438,21 zł
szt.
Kolektor słoneczny ciśnieniowy 200. Stal nierdzewna
Kolektor słoneczny ciśnieniowy 200. Stal nierdzewna

3 599,00 zł

2 926,02 zł

szt.
Lampa solarna Road 12W32W
Lampa solarna Road 12W32W

309,99 zł

252,02 zł

szt.
Lampa solarna Courtyard 6W15W
Lampa solarna Courtyard 6W15W

279,99 zł

227,63 zł

szt.
Lampa solarna Square 18W48W
Lampa solarna Square 18W48W

404,99 zł

Cena regularna: 603,00 zł

Najniższa cena: 603,00 zł

329,26 zł

Cena regularna: 490,24 zł

Najniższa cena: 490,24 zł
szt.
Cyfrowy termometr do kolektora słonecznego
Cyfrowy termometr do kolektora słonecznego

100,00 zł

81,30 zł

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Kolektor słoneczny ciśnieniowy 150. Stal nierdzewna

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 2 999,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 3 400,00 zł

2999.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 999,00 zł
Cena netto: 2 438,21 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy

Cena regularna: 2 764,23 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 438,21 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

OFICJALNY SKLEP PRODUCENTA

 Nowy model kolektora słonecznego to zaawansowane technologicznie urządzenie zaprojektowane w celu maksymalizacji efektywności konwersji energii słonecznej na ciepło. Oto jego kluczowe cechy i innowacje:

 Zawór antypróżniowy w systemach kolektorów słonecznych to kluczowy komponent zapewniający ochronę przed tworzeniem się próżni wewnątrz instalacji. Próżnia może powstać na skutek spadku ciśnienia lub podczas schładzania się systemu, co może prowadzić do uszkodzeń rur i osprzętu.

 • Główną funkcją zaworu antypróżniowego jest zapobieganie tworzeniu się próżni w systemie kolektorów słonecznych, co może prowadzić do zassania powietrza do instalacji i uszkodzenia elementów.
 • Chroni rury i osprzęt przed implozją i uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane przez negatywne ciśnienie.
 • Utrzymuje stabilne ciśnienie w systemie, co zapewnia jego prawidłowe działanie i przedłuża żywotność całej instalacji.
 • Skuteczne zapobieganie powstawaniu próżni zmniejsza ryzyko awarii systemu i związanych z tym kosztów napraw.

Reflektor w kolektorze słonecznym jest kluczowym elementem, który zwiększa efektywność systemu poprzez koncentrację promieniowania słonecznego na absorberze. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wyższych temperatur w pochmurne dni nawet o 20% i bardziej efektywne wykorzystanie energii słonecznej.

 • Główną funkcją reflektora jest skupienie rozproszonego promieniowania słonecznego na mniejszej powierzchni absorbera, co zwiększa ilość ciepła generowanego przez kolektor.

Nasze kolektory jako jedyne na rynku wykonane są ze stali nierdzewnej klasy SUS-304-2B (stelaż, zbiornik wewnętrzny oraz zewnętrzny).

 Wyroby ze stali nierdzewnych są całkowicie neutralne, to znaczy nie zmieniają cech organoleptycznych wody ani nie zmieniają jej składu chemicznego. Wartości stężeń pierwiastków chemicznych uwalnianych ze stali do wody są na akceptowalnie niskim poziomie, co sprawia, że stale nierdzewne są stosowane w kontakcie z pożywieniem oraz do magazynowania i transportu wody pitnej.

Ciśnieniowy zestaw kolektora słonecznego 150 typu Heat-Pipe zestaw z zasobnikiem - kompakt marki VOBMAT

Idealne rozwiązanie dla uzyskania ciepłej wody użytkowej przeznaczone do domków jednorodzinnych, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, pól namiotowych i kempingowych, gospodarstw rolnych oraz placów budowy. Używane głównie 9 miesięcy w roku, od marca do listopada . Dzięki niskiej cenie wydatek związany z zakupem takiego zestawu zwraca się średnio od 2 do 3 lat. Dodatkowym atutem kolektora ciśnieniowego jest bardzo prosty montaż do którego nie potrzeba szczególnych umiejętności i można wykonać go we własnym zakresie bez utraty G. Do funkcjonowania kolektorów ciśnieniowych nie potrzeba żadnych urządzeń elektrycznych.

Posiadamy zestawy o innych pojemnościach, które znajdują się w pozostałych ofertach kategorii.

150 - 2-3 użytkowników

Kolektor może być montowany na dachach o nachyleniu od 0 do 90 stopni zarówna na dachówce jak i papie, dzięki regulowanemu stelażowi.

System do poprawnego działania nie wymaga pomp, sterowników oraz zbiorników wyrównawczych co czyni go bardzo niezawodnym. Woda znajduje się wyłącznie w zbiorniku i wypływa z niego pod ciśnieniem do 6 atmosferZestaw może być ustawiony na ziemi i może dostarczać wodę na wyższe kondygnacje budynku nie tracąc ciśnienia.

W przypadku uszkodzenia rury próżniowej, cały układ nadal działa. Spada jedynie wydajność układu. W rurach próżniowych nie ma żadnych płynów co sprawia, że w każdej chwili można zdemontować rurę bez konieczności opróżniania układu. Posiadamy rury w ciągłej sprzedaży!

 
 

Zbiornik oraz stelaż wykonany jest ze stali nierdzewnej SUS-304-2B  - dzięki czemu urządzenie nie jest narażone na czynniki atmosferyczne, które mogą uszkodzić lub skrócić żywotność materiału.

Po wykorzystaniu ciepłej wody ze zbiornika, czas nagrzania wody do 60 stopni, w słoneczny dzień, to tylko 3 godziny! ZALETY:

 • Prosty montaż
 • Woda w zasobniku jest pod stałym ciśnieniem. Dzięki temu ciśnienie ciepłej wody dostarczonej do naszego kranu jest takie same jak w sieci wodociągowej.
 • Kolektor ciśnieniowy może być zlokalizowany w dowolnym nasłonecznionym miejscu. Ciśnienie wody zawsze będzie takie jak w sieci.
 • Niski dobowy spadek temperatury wody w zasobniku. Dzięki izolacji wysoko zagęszczoną pianką poliuretanową dobowy spadek temperatury wody wynosi 6-10stopni C.
 • Czas utrzymania temper ciepłej wody w zasobniku wynosi około 72 h.
 • Brak wody w rurach próżniowych. W rurach umieszczone są radiatory z zamontowanymi miedzianymi rurkami heat-pipe.
 • Anoda magnezowa dla dodatkowej ochrony zbiornika.
 • Krótki czas zwrotu inwestycji. 2-3 lata
 • Prosta budowa
 • Możliwość samodzielnego montażu.
 • Niezawodność.
 • Uniwersalny stelaż do montażu na powierzchni prostej oraz skośnej.

W ZESTAWIE ZNAJDUJĄ SIĘ

 • Próżniowy kolektor słoneczny (15 rur próżniowych boro sylikatowych z potrójną warstwą absorpcyjną ALN/AIN-SS/CU z zastosowaniem HEAT PIPE)
 • Zaizolowany zasobnik na wodę ze stali nierdzewnej SUS-304-2B o pojemności 150 L. zaizolowany wysoko zagęszczoną pianką poliuretanową w obudowie z powłoką PVDF
 • uniwersalny stalowy stelaż (stal nierdzewna SUS-304-2B) przystosowany do montażu na powierzchni płaskiej oraz skośnej
 • zawór antypróżniowy
 • grzałka
 • termometr cyfrowy
 • anoda magnezowa ( zainstalowana w zasobniku )
 • zawór bezpieczeństwa ( ciśnieniowo-termiczny)
 • pasta termo-przewodząca
 • instrukcja obsługi oraz montażu
 • zestaw uszczelek
 • śruby mocujące

CECHY PODGRZEWACZA

 • Zasobnik na wodę: poj. 131 litrów, stal nierdzewna SUS-304-2B
 • Ilość rur próżniowych: 15 szt
 • Rozmiar rur próżniowych: 58mm /1800mm
 • Zastosowanie Heat-Pipe: TAK
 • Rodzaj absorbera: trójwarstwowy ALN/AIN-SS/CU
 • Stelaż: stal nierdzewna SUS-304-2B
 • Izolacja termiczna zasobnika: pianka poliuretanowa wysokiej gęstości, min. 50mm
 • Wymiennik ciepła: tuleja heat-pipe miedziana pokryta niklem
 • Odporność na grad: Φ25 mm
 • Wydajność: podnosi temp. wody o 45-60*C w słoneczny dzień
Wymiary kolektora o pojemności 150l:
 

- szerokość stelaża z zasobnikiem:139 cm

- głębokość całkowita:173 cm

- wysokość stelaża:173 cm

- średnica zewnętrzna zasobnika:47 cm

- waga 73kg

BUDOWA ORAZ ZASADY DZIAŁANIA

Budowa:

W skład kompaktowego kolektora ciśnieniowego Vobmat HP wchodzą: zaizolowany zasobnik na wodę, rury próżniowe oraz stelaż.

- Zasobnik na wodę wykonany jest ze stali nierdzewnej SUS 304-2B o grubości 1,2 do 3 mm. Izolacja zewnętrzna zasobnika jest wykonana z wysoko zagęszczonej pianki poliuretanowej o grubości minimum 50 mm. W zasobniku znajdują się otwory techniczne służące między innymi do podłączenia i odprowadzenia wody oraz gniazda tulei w którą wsuwamy końcówkę ( kondensator ) rurki ciepła „ heat-pipe „. Ilość tulei jest zależna od pojemności zasobnika. Zasobnik jest fabrycznie przystosowany do ciśnienia 6 bar.

- Rury próżniowe wykonane są z wysokiej jakości szkła boro krzemowego. Pomiędzy dwiema warstwami szkła znajduje się próżnia która jest doskonałym izolatorem zapobiegającym stratom ciepła. Na szkło jest naniesiony potrójny absorber najnowszej generacji ALN/AIN-SS/CU który służy do skupiania promieniowania słonecznego bezpośredniego bądź rozproszonego. Poszczególne warstwy naniesionego absorbera służ do pochłaniania promieniowania słonecznego i przekształcania go w energie cieplną. Zadaniem kolejnych warstw absorbera jest utrzymanie jak największej ilości energii wewnątrz rur próżniowych zapobiegając jej utracie poprzez promieniowanie podczerwonemu. Temperatura we wnętrzu rur może osiągnąć blisko 300 0C. We wnętrze każdej rury próżniowej wsunięty jest aluminiowy radiator w którego centralnej części umieszczona jest miedziana rurka ( heat-pipe ). Miedz użyta do produkcji heat-pipe jest pozbawiona zawartości tlenu co zapewnia rurce długą i niezawodną prace. We wnętrzu heat-pipe zamknięto substancje która zaczyna wrzeć już w temperaturze 25C.

- Stelaż na którym umieszczono zasobnik na wodę oraz rury próżniowe jest zaprojektowany tak by można go było umieścić na powierzchni płaskiej jak również skośnej. Kat nachylenia stelaża jest optymalny do tego by rury próżniowe osiągały największą efektywność.

Zasada działania:

Dzięki trój warstwowemu absorberowi ALN/AIN-SS/CU oraz próżni znajdującej się we wnętrzu rury próżniowej słońce padające na rury próżniowe zamienia się w energie cieplną. Temperatura we wnętrzu rury osiąga nawet 300 0C . Aluminiowy radiator znajdujący się w środku rury próżniowej przekazuje temperaturę miedzianej rurce ( heat-pipe ) wsuniętej w centralną część radiatora. We wnętrzu miedzianej rurki heat-pipe znajduje się substancja szybko wrząca która zaczyna wrzeć już przy 25 stopniach C. W procesie wrzenia parująca substancja unosi się do góry gzie oddaje energie cieplną w kondensatorze rurki ( heat-pipe ) następnie para ulegnie skropleniu spływając do dołu by powtórzyć cały proces. Kondensator rurki posmarowany pastą termo przewodzącą jest wsunięty w gniazdo tulei het-pipe zamontowanej w zasobniku. Rozgrzany kondensator rurki heat-pipe za pośrednictwem pasty termo-przewodzącej przekazuje temperaturę do gniazda tulei która ogrzewa wodę znajdującą się w zasobniku. Gorąca woda unosi się ku górze, chłodniejsza z kolei opada niżej. We wnętrzu zasobnika jest zamontowana rurka dzięki której po odkręceniu kranu pobieramy wodę tylko z górnej części zasobnika, z kolei zimna woda wprowadzana jest na samo dno. Woda w zasobniku ciśnieniowym jest pod stałym ciśnieniem z sieci wodociągowej, po odkręceniu kranu jest automatycznie uzupełniana. Na zasobniku zamontowany jest ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa który w przypadku osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury wody otworzy się wypuszczając gorącą wodę na zewnątrz, zimna woda zostaje automatycznie dopuszczona do zasobnika, temperatura wody we wnętrzu zasobnika obniża się, zawór automatycznie przestaje wypuszczać gorącą wodę. Dzięki temu że w zasobniku jest woda pod stałym ciśnieniem nasz zestaw możemy zamontować niżej a woda bez problemu zostanie dostarczona na wyższe kondygnacje budynku. Do prawidłowego funkcjonowania zestaw nie potrzebuje żadnych urządzeń elektrycznych czy zbiorników wyrównawczych co czyni go niezawodnym.

                                     ZOBACZ JAK ZABEZPIECZAMY KOLEKTOR DO TRANSPORTU 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl