Produkt dnia
Lampa solarna Garden 3W8W
Lampa solarna Garden 3W8W
185,00 zł 150,41 zł
szt.
Lampa solarna Courtyard 6W16W
Lampa solarna Courtyard 6W16W
300,00 zł 243,90 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Blog

Mocowanie zestawu solarnego do dachu

                                                             

W każdym razie należy pozostawić kotwienie zestawu solarnego na dachu profesjonalnej firmie, aby nie pogorszyć właściwości funkcjonalnych dachu pod względem odporności na warunki atmosferyczne i zapobiec uszkodzeniom mechanicznym z powodu ciężaru zainstalowanej technologii. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane niewłaściwą instalacją.

 

Podstawowa klasyfikacja dachów:

  1.   proste (folia, asfalt, blacha)
  2.   folie, pokrycia asfaltowe - zapewniają wystarczające rozłożenie obciążenia punktowego konsoli, tj. punkt styku między konsolą słoneczną a dachem, wykorzystując na przykład płytki betonowe, konstrukcje metalowe itp. 
  3.   blacha jest ważna jak w poprzednim wariancie, przy czym idealnym rozwiązaniem jest uzgodnienie z firmą wodno-kanalizacyjną stworzenia mechanicznie odpornych portów dla technologii kotwienia. W przypadku tego dachu właściwości mechaniczne są bardziej stabilne z powodu temperatur, jednak w zależności od wielkości dachu często konieczne jest rozważenie kompensacji długości (dylatacji) mocowania wspornika. Nachylenie źródła światła słonecznego wynika z konstrukcji wspornika.
  4. nachylenie (beton, spalony, asfalt, metal, łupek i wiele innych)
  5. ponieważ dachy spadziste lub spadziste mają różne kąty, zalecam dostosowanie długości oryginalnego wspornika, tak aby wynikowe nachylenie rur słonecznych było pod zalecanym kątem. Ponadto pożądane byłoby, aby podkoszulek znajdował się co najmniej 5 ° poniżej kalenicy (dotyczy dachów dwuspadowych).

Ochrona przed silnymi podmuchami wiatru. Ochrona odgromowa jest bardzo specyficzną kwestią, należy rozważyć w zależności od lokalizacji domu, jego lokalizacji (dom w gęstych budynkach między wyższymi budynkami w dolinie - niskie ryzyko, dom jednorodzinny na wzgórzu - wysokie ryzyko), możliwe ryzyko .

 Podłączenie konstrukcji do zainstalowanego odgromnika jest z pewnością również kwestią rodzaju budynku i instalacji elektrycznej. W przypadku nowego budynku powinien zostać rozwiązany przez projekt odgromnika i jest bardzo specyficzny. Zasadniczo konstrukcja słoneczna - jeśli obiekt ten jest wyposażony w system zbiorczy - musi być połączona z potencjałem ziemi.

Mechanika mocowania na dachach spadzistych:

    - ze względu na większą masę sprzętu ze zbiornikiem i jego głównym przeznaczeniem do pracy poza sezonem zimowym (praca długoterminowa poniżej <0 ° C) woda będzie narażona na ryzyko zamarznięcia bez stukania w rury łączące i kocioł. Dostęp do dachu jest bardzo niewygodny w przypadku ewentualnego wyłączenia i naprawy z możliwym ryzykiem uszkodzenia pokrycia.

 Dlatego korzystne jest stosowanie rur solarnych bez zasobnika, tylko z wymiennikiem ciepła, oraz do ogrzewania, na przykład, rurowego wymiennika ciepła wymiennika ciepła lub zasobnika wody grzewczej za pomocą specjalnego płynu przeciw zamarzaniu o niskiej temperaturze zamarzania. Gwarantuje to całoroczną eksploatację i znacznie mniejszą wagę konstrukcji dachu.

 Nie ma uniwersalnego systemu mocowania, opiera się on na obecnym rodzaju dachu.

Zawsze należy przestrzegać powyższych przepisów i pozostawić przygotowanie portów przewoźnika profesjonalnej firmie dekarskiej!

Na przykład 4 kawałki specjalnych dachówek dla danego rodzaju pokrycia dachowego i nad wiązarami dachowymi mocują dwie belki poziomo, do których mocowana jest konstrukcja.

Zapewnia to szczelność i wytrzymałość mechaniczną konstrukcji bez ryzyka pęknięć z powodu obciążenia, a nawet wiercenia.

                 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl